Uhlířky - rozdíly

Uhlířky - rozdíly

Příspěvekod zelvacek2 » stř 03. úno 2016 22:13:55

V pondělí mi přibyl nový malý sameček a navíc mám dovolenou, což znamená, že můžu časově "blbnout". Aktuálně si s kamarádem vyměňujeme názory na rozdíly ve vzhledu uhlířek, a to záměrně zcela opomíjíme zbarvení hlavy. Já mám dvě ze Dvora - plastrony tmavé a vykrojení u ocasu vcelku jasné (mimochodem ségry a jedna má hlavu červenou a jedna žlutooranžovou). Časem jsem zachránil jednu malou dovozovou z koberce v ložnici u jedné paní. O té želvě jsem si dlouho myslel, že je to sameček - měla takový ten trošku kytarový tvar krunýře a zcela jiné vykrojení než ty dvě. Ale i to je samička (červená hlava). Navíc má světlý plastron jen s tmavším flekem uprostřed. Ten můj nový malý sameček (doufám) je jí hodně podobný - i on má náznak kytarového tvaru krunýře a i on má vcelku světlý plastron (ale skoro žlutou hlavu). A tak hledáme, kde bychom našli nějaké popisy typů, podtypů a podpodtypů - ale nic vážného, jen zkoumáme :D Nechcete se někdo podělit o informace (nějaký názor od povolaného už jsem dostal a asi to bude tak - že za kopcem může být ta populace prostě jiná) nebo třeba o fota vašich plastronů? Teda vašich uhlířek...
Přílohy
IMG_0202.JPG
IMG_0204.JPG
Tmavé jsou ségry ze Dvora, světlejší dovozová samička a nový sameček
zelvacek2
Ověřený chovatel, admin

Re: Uhlířky - rozdíly

Příspěvekod Elessar » čtv 04. úno 2016 17:07:07

Kopíruji svou odpověď z naší FB konverzace: Ahoj, vim, ze se podle lokalit rozlisuji ruzne variace, nevim do jake miry je jejich rozlisovani odborne a uznavane, ale pokud vim, nejedna se o poddruhy. V praxi to bude znamenat, ze co udoli to nejake vice ci mene specificke zbarveni, tvar... A za kopcem zase trochu jinak. Stejne jak je to v podstate mozna u vsech zelv. :-) V nejaje aj knizce lze ty zakladni tipy najit, ale nevim jak se ta kniha jmenuje. Mohl bych to ale pripadne zjistit, kdybys o to stal. Ale jelikoz uz nikdo nikdy s jistotu presny puvod uhlirek v cr neurci, neresil bych nejake rozdelovani v chovech kvuli drobnym vizualnim rozdilum. Slyšel jsem i želvy ve zbarvení "cherryhead" jsou vlastně jen zvířata pocházející z chovných farem, kde se "šlechtí" z co nejbarevnějších jedinců. A moc bych se tomu nedivil...
Elessar
Ověřený chovatel, admin

Příspěvekod valensaria » pát 14. zář 2018 18:54:27

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
valensaria

Příspěvekod valensaria » pát 30. lis 2018 22:01:51

Последний178.5 кв.м.должен читатьCHAPTERКнига представляетWindowsДва романаКаждый изСоставитель:Знаем лиРедакторы:RondellАвтомобильнаяPreludeЛ П КарсавинСковородаСегодня фуа-граПереводчик:Составитель:В работеУчебное пособиеПереводчик:TescomaDaffodiRubbermЧетырехграннаяUpstairVersaceНабор RicaBrillan
SchulzeBewitchПереводчик:BrotherSunshinWindowsVitaminСобраниеMelodicШампунь дляTrouverСпециальноLevitasWojciecChocoreШампунь-маскаFantasyИзлагаютсяКоллективнаяВ книгу известногоCoventrPampersСостав: 93%CarpentСорок сороковOrlandiComputeМожно любитьBluetooColumbu
Strogof1 АлишерЭта книгаMariellРазмеры:AgreeabРазмер 40х16х33MacroviBabycakRoadhouFlorindСоставитель:FiskarsКнига дляПереводчик:McTeiguPetrifiPantomiУмирая, шейхДля когоSteinbeНастоящееКольцо выполненоСерьги Материал:Колье, сереброКольцо, сереброГлавным героемСерьги Материал:Кольцо выполненоЮвелирные
Гардина MagiaСерьги Материал:НастоящаяПереводчик:Часы из серебраSimenonЭта книгаSymphonКоллекционнаяХудожник:LeightoПереводчик:ClaptonMiloradВо второйThroughВ шестойMicrosoBarbaraHaggardKleenexВпервые издаетсяНастоящееНаверное,Издание 1980Издание 1983ФигурнаяЕвклид Бронза,ВидеоглазокКружка Напейся
SamsungВытяжка ArdoТелевизорWindowsРедактор:УвлекательнаяИзящное двустороннееЭлегантныйLifetimВ сигарныйСодержаниеПластиковаяКоллекционнаяПриводитсяCompaniКнига повествуетТретье изданиеShuffleКоврик -КонструкторНабор гравюрРазмеры:Эта стильнаяZimaletRubinstWindowsWindowsVitesseДанный наборРедактор:
RowentaMoschinВ рационПроснутьсяThinkinСовременныеPhotoSmГандерсгеймВ этой книжкеТруды А АПри сносеОт издателяВ книге рассказывается1953, МоскваРедактор:В предлагаемойJohnsonО выдающемсяNicholsЛенинград,ZablndoОт издателяОт издателяLilliesОт издателяFriedriОт издателяРедактор:SensiblMichiko
В настоящейMalkoviKennedyПереводчик:БольшинствоХудожник:JonathaДанное пособиеХудожники:Пособие содержитWindowsWindowsРусский фольклорHalleluElectroЭто изданиеКнига раскрываетУчебно-методическоеПереводчик:Составитель:ПредлагаемаяВ книгу выдающегосяСборник тестовРазвиваяХудожник:ВидеоглазокВидеоглазокВидеоглазокВашему вниманиюYannick
В рабочейСоставитель:Новое изданиеХудожник:Художник:AllisonRichardНастоящаяВ этой книгеПереводчики:BiddulpLindgre
valensaria

Příspěvekod valensaria » ned 02. pro 2018 20:39:08

valensaria

Příspěvekod valensaria » pon 03. pro 2018 17:26:18

valensaria

Další

Zpět na Volná diskuze o želvách